Program reintegracji społeczno-zawodowej

Program reintegracji społeczno-zawodowej

Program ten odbywa się corocznie i skierowany jest w szczególności do osób uzależnionych od alkoholu.

Zadanie to jest współfinansowane ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do Centrum jest zakończenie leczenia w stacjonarnej placówce leczenia uzależnień, rekomendacja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bytowie oraz pozytywna opinia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie. Uczestnikami zajęć mogą być mieszkańcy miasta i gminy Bytów.

W trakcie uczestnictwa kursanci zdobywają wiedzę i umiejętności poprzez udział w zajęciach reintegracji społecznej i zawodowej. W ramach części społecznej organizowana jest pomoc psychologiczna, terapeutyczna, reintegracja życia codziennego i inne, które sprzyjają powrotowi uczestnika do życia w społeczeństwie. Część zawodowa szkolenia pomaga uczestnikom w zdobyciu nowych umiejętności, kompetencji czy kwalifikacji, przygotowując ich jednocześnie do pracy na wolnym rynku pracy.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z realizacji projektu jest bezpośrednie oddziaływanie i zaopiekowanie osób uzależnionych od alkoholu. Zajęcia terapeutyczne i pedagogiczne to szereg różnych oddziaływań, które w konsekwencji mają pozwolić uczestnikom poznać siebie, znaleźć inne metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach a w konsekwencji ograniczyć picie alkoholu bądź doprowadzić do zaprzestania spożywania alkoholu.

Dzięki jego realizacji Gmina Bytów redukuje przebywanie osób uzależnionych w miejscach publicznych. Poszerza świadomość, pokazuje możliwości wychodzenia z uzależnienia a w konsekwencji wpływa na redukcję szkód wyrządzanych w środowisku przez osoby uzależnione.

Być albo nie być – reintegracja ...Poprzedni

zobacz również

Dźwignia do zatrudnienia

Dźwignia do zatrudnienia

Celem projektu jest podniesienie zdolności do uzyskania zatrudnienia przez co najmniej 83 uczestników projektu w latach 2019-2021. Grupą docelową projektu są osoby bezrobotne ...
więcej
Czas na zmiany – reintegracja społeczno-zawodowa

Czas na zmiany – reintegracja społeczno-zawodowa

Głównym celem projektu jest zwiększenie uczestnikom szans powrotu na rynek pracy oraz wyrównanie różnic społecznych wynikających z wykluczenia.
więcej
CIS-nę na Miłą reintegracja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym

CIS-nę na Miłą reintegracja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywizacja społeczno - zawodowa
więcej
Być albo nie być – reintegracja społeczno-zawodowa

Być albo nie być – reintegracja społeczno-zawodowa

Głównym celem projektu było zwiększenie uczestnikom szans powrotu na rynek pracy oraz wyrównanie różnic społecznych wynikających z wykluczenia. Udział w ...
więcej
© Centrum Integracji Społecznej w Bytowie 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda